A nagy Arkánum 22 kártyája a hős utazását meséli el. Ez minden mítosz és mese alapja, váza. Őseink első élménye a Nap és a Hold látványos változásainak megfigyelése volt. Hermész Triszmegisztosz Smaragdtáblán megfogalmazott elvei alapján („ami fent van, az megfelel annak, ami lent van”) a Nap vándorlása egyben saját lelkünk utazása is. Nem kör, hanem spirális fejlődés alakjában. Melynek kezdetén és végén, alján és tetején a megvilágosodás vár.
Ez a kétféle spirál, a lefelé és felfelé törekvő, avagy kifelé és befelé ható, alakítja az univerzum táncát. Melynek központi alakja a Bolond, más szavakkal élve az időn, téren, számokon túli létező, az, aki a Kereket Forgatja.
Egyszerűbben kifejezve: a bennünk élő isteni létező.
A nagy Arkánum első tíz kártyája a tudat kifejlődését ábrázolja, mely a Nap nappali útjával állítható párhuzamba. A második tíz kártya a hős Alvilági utazása során megjelenő próbatételek és kísértések színhelyeit, mátrixait ábrázolja. Ez a Nap útja az Eridanuson, az Alvilági folyón. Harc a sötétséggel, majd diadalmas feltámadás a keleti égbolton.
A Bolond/a Naphős a zérópont. Az, amiből minden kiindul, és, ahova minden visszatér. A dolgok kezdetén még nem köti félelem, mert nincs tapasztalata. A dolgok végén pedig már nem köti félelem, mert minden tapasztalat birtokába került. Egyedül a Bolond az, aki szabad. És csak ő képes végigvinni az isteni szándékot. A Bolond mi magunk vagyunk. S a Tarot 21 ősképe a mi utazásunk saját lelkünk szövevényes birodalmában.
A Naphős utazását ábrázoló sorozat tehát a Tarot nagy Arkánuma. Az öntudatosodás útját a Mágus, a férfias teremtő elv vezeti be, és az áttörést, az öntudatra ébredést követően a bölcs remete/szerzetes/mester által megtudja igazi nevét, tulajdonába kerülnek a mágikus eszközök, varázsigék, melyekre a nagy tett végrehajtásához szüksége lesz. A Szerencsekerék kártyája biztosítja az átmenetet a nappali utazás és az éjjeli, tengeri út között. Ezen az oldalon a múlt árnyai/lelkünk árnyékrészei és ezek hozzánk kapcsolódásának drámai felismerése, majd elfogadással történő felszabadítása során tapasztalhatjuk meg az igazán nagy feladatokat. Állati természetünk ösztöni erejével való találkozás, a saját árnyék és a zabolátlan erő megtalálása, felismerése, megszelidítése zajlik itt. Az újjászületett Nap kártyája a hős sikerét jeleníti meg, mely után a földi börtönét elhagyó/meghaladó Naphős a végső válasz birtokába jutva megtalálja helyét a világban, avagy minden világon kívül. Újra meg újra megváltva önön magát. Míg csak el nem jut a végső felszabadulás állapotába.