Légzéstudatosság


Magasabb tudati állapot eléréséhez, a testi-lelki egészség megőrzéséhez és jobbá tételéhez szükséges tökéletesíteni a légzéstechnikát.

Az emberek többsége felszínesen, meglehetősen szaporán lélegzik, mely normálisnak számít a nyugati kultúrában. Pedig a rossz légzésminták jelentős hatással vannak a test oxigénellátására, szűkíti a véredényeket és a légutakat, valamint csökkenti a sejtekhez eljutó oxigén mennyiségét.

Ahhoz, hogy javítsunk életminőségünkön,
 testi-lelki egészségünkön szükséges felülírni a kialakult légzési szokásokat.

 Mi lehet a megoldás?


A megfelelő légzőgyakorlatok hidat képzenek agyunk tudatos és tudatalatti működése között, oldják a stresszt, segítenek a szervezetnek a nyugalmi helyzetbe való visszatérésben. A légzés lelassítása biztosítja a hormonháztartás egyensúlyát, a belső elválasztású mirigyek egészséges működését, valamint javítja a vérkeringést és a szövetek, szervek vérellátottságát.

  • Légzésünket fel tudjuk használni arra is, hogy visszahozzuk a tudatunkba lelkünk sötét zugaiba rejtett emlékképeinket, az érzések tudatosításával.
  • Ha megismerjük testünk pillanatról pillanatra lezajló folyamatait, megtanuljuk, hogyan tudatosítsuk gondolataink és érzéseink folyamát.
  • Amíg nem határozzuk el, hogy tudatosak leszünk, addig folytatjuk tovább napi megrögzött cselekvéseinket, szokásainkat, monoton módon, s megkíméljük magunkat attól, hogy a biztonsági zónán túl fedezzük fel önmagunkat.

Tapasztalni jöttünk e világra. A test a kapu, melyen a szabadságba léphetünk. A légzés eszköz, hogy megteremtsük a hidat a szakadékon át.